Zestawy pomiarowe

Zestawy złączowo-pomiarowe (ZZP) prefabrykowane przez firmę ELPOL służą do rozdziału i pomiaru energii elektrycznej oraz do zabezpieczania przed skutkami zwarć i przeciążeń.

  • Wykonywane są w termoutwardzalnych obudowach II klasy izolacji. Mogą być wykonywane jako wolnostojące lub wnękowe (do wmurowania w ścianę budynku).  W dolnej części znajduje się złącze kablowe które umożliwia rozdział linii kablowej nn, w górnej zaś elementy pomiaru - listwa Ska, zabezpieczenia obwodów napięciowych, kontrola napięcia oraz miejsce na liczniki energii elektrycznej.


Pomiar energii elektrycznej w takich zestawach może być rozwiązany na dwa sposoby:

  • Pierwszym z nich jest pomiar bezpośredni (obiekty z małym przydziałem mocy)
  • Drugim sposobem jest pomiar półpośredni realizowany za pomocą przekładników prądowych. W przypadku tego pomiaru stosowane są różne schematy połączeń elektrycznych pomiędzy licznikami a listwą kontrolno-pomiarową Ska w zależności od rejonu energetycznego.

Zestawy przyłączowo-pomiarowe (ZPP) prefabrykowane przez firmę ELPOL są niezbędne do odbioru energii elektrycznej w budynkach jednorodzinnych.

  • Wyposażane są w urządzenia do pomiaru energii elektrycznej oraz do zabezpieczania przed skutkami zwarć i przeciążeń. Wykonywane są w obudowach termoutwardzalnych II klasy izolacji.
    Mogą być wykonywane jako wolnostojące, wiszące, lub wnękowe.

   

kontakt:


Piotr Patecki

e-mail: biuro@patecki.eu

tel: +48 600 213 690

© Copyright 2024 ELPOL Wszelkie prawa zatrzeżone